Chcete si doma připomenout Itálii jednoduchým a rafinovaným stolováním, na které jste zvyklí z dovolených? Podívejte se tedy na několik tipů, kterých byste se měli držet.
Italská kuchyně je považována za jednu z nejlepších na světě. Taky ji milujete? Pak jistě víte, že k jejím základům patří hlavně zdravé suroviny – olivový olej, rajčata, vynikající tvrdé sýry, mořské plody a voňavé bylinky, hlavně bazalka a oregano. Jenže to není všechno. Co musíte vědět ještě předtím, že se pustíte do přípravy italských jídel?
Tip: Následující rady využijete v případě, že budete chtít jídlu věnovat dostatek času a energie. Pokud však chcete ochutnat pravou chuť italské kuchyně bez práce, můžeme doporučit Pizza Brno Caruso, odkud můžete mít jídlo z kvalitních surovin naprosto bez námahy.
1. Nezapomínejte na předkrmy
Co by italská kuchyně byla bez předkrmu? Salámy a různé šunky i sýry servírujte s konzervovanými artyčoky ze skla, se sušenými, v oleji naloženými rajčaty a olivami. Osvojte si výrobu různých pest (například bylinkové z bazalky nebo to ze sušených rajčat). Cherry rajčata špikujte a přidejte k nim kousek mozzarelly a lístek bazalky.
2. Používejte čerstvé bylinky
Žádná dochucovadla ze sáčků, italský kuchař zásadně používá čerstvé nebo sušené bylinky. Buďte jako on. Ty jemné (třeba bazalka), natrhejte. Lépe tak uvolní svoje aroma. Rozmarýn a šalvěj můžete nastříhat nůžkami.
3. Správně sestavte menu
Co s čím? Tou nejlepší poučkou, kterou si snadno zapamatujete, je kombinace lehkých a sytějších chodů. Vyplatí se i neopakovat hlavní přísady a barvy. Menu pak působí pestřejším a svěžejším dojmem. Co se týče příloh, tak mezi ty ideální patří saláty všeho druhu, skvělá jsou i rajčata posypaná jemnými proužky červené cibulky, bazalkou a olivami.
4. Těstoviny připravujte správně
Pasta musí plavat. Taky potřebuje dostatek soli (na jeden litr vody tak jednu plnou čajovou lžičku soli). Po uvaření se těstoviny nesmí slepit. To znamená, že je nutné ihned je smíchat s omáčkou, kouskem másla nebo trochou olivového oleje. Uvařit těstoviny správně “na skus” je také malá věda. Pokud nechcete riskovat, využijte služeb těstoviny Brno Caruso.
5. Myslete na pit
Na uvítanou se podává sklenička Prosecca a na stole téměř vždy stojí láhev vína, přičemž bílé se hodí k předkrmům i hlavnímu jídlu, k masu se pije silnější červené víno, k rybě bílé, ale i lehké červené, pokud má jídlo kořeněné přísady. Na závěr by neměl chybět ani šálek kávy.