Od zákazu žvýkání v Singapuru až po zákaz pojídání labutí v Británii. Na cestě kolem světa se mnohdy setkáváme se šílenými zákony a napadá nás otázka, co vůbec vedlo k tomu, aby takový zákon vznikl.
V Mexiku musí mít cyklisté nohy na pedálech
Trochu bizarní zákon, který cyklistům přikazuje, aby měli za jízdy neustále nohy na pedálech, se objevuje v Mexiku. Teoreticky můžete jít na základě nedodržení tohoto zákonu z roku 1892 i do vězení.
V Mexiku se také snaží o to, aby volby probíhaly v co nejdůstojnější atmosféře, a proto se zde jednotlivě regiony rozhodují, kolik hodin před volbami zakážou prodej a konzumaci alkoholu. Maximum bylo stanoveno na 72 hodin.
Ve Švýcarsku nahou turistku nepotkáš
Pokud nějakou náhodou patříte k turistům, kteří se rádi po horách promenádují tak, jak je Bůh stvořil, rozhodně nejezděte do Švýcarska. Od roku 2011 je turistům v Rakousku zakázáno provozovat nahatou horskou turistiku. K zavedení tohoto zákona vedla situace z roku 2009, kdy se muž vydal do hor jen v botech a s batohem na zádech. Bez ostychu se procházel kolem křesťanského střediska a piknikového místa, kde svačí rodiny s dětmi. Místní obyvatelka na něj podala žalobu.
Máte chuť na labuť? Pozor na Brity
Pro 99 % lidí nepochopitelná věc, ale ten, kdo by chtěl v Británii zkusit, jak chutná labuť, může jít do vězení. Od dvanáctého století totiž patří veškeré labutě v Británii královně. Ve středověku totiž labuť patřila k významným pochoutkám a tímto zákonem si panovník zajišťoval jejich přísun. Kdokoli by tedy labuť zabil a chystal se ji upravit k jídlu, zaplatí v nejlepším případě až pět tisíc liber. V tom horším případě stráví půl roku ve vězení.